Виготовлення панелей огорож

 

Обладнання для огорож:
1) вібростол (розмір стільниці 1.50 * 2.10),
2) бетонозмішувач,
3) щити для панелей і стовпів (кількість залежить від добової продуктивності; розмір 2.2*1.5 м на панель та 1,0*0.5 м на стовп).

Бетон повинен задовольняти такі вимоги: водоцементне співвідношення – не більше 0,2, марка бетону 300, фракція щебеню не більше 5мм, обов’язково застосування пластифікатора. Пігменти додавати недоцільно, тому що більш естетичні та зручні у використанні фарби для бетонних поверхонь.
Зазвичай застосовують такий склад:
Пісок – 1 частина
Щебінь фракції 2-5 мм – 3 частини
Цемент (марка 500) – 1 частина
Пластифікатор – за рецептурою заводу-виробника
ПОРЯДОК ВИГОТОВЛЕННЯ БЕТОННИХ ПАНЕЛЕЙ ЗАБОРІВ З ВИКОРИСТАННЯМ «ФІБРЕКС»

Завантажити в бетонозмішувач усі СУХІ компоненти бетону. Додати «Фібрекс» із розрахунку 0,9 кг на 1 м.куб. бетону. Зручно дозувати кількість волокна, ділячи його не розриваючи пакета: навпіл (на 0,5 м.куб) або половину ще навпіл (на 0,25 м.куб. бетону).
Робочий орган бетонозмішувача (груші або лопатей) повинен зробити 50-70 оборотів, що забезпечить рівномірний розподіл волокон за обсягом бетонної суміші.
Додати в бетон воду, що зачиняє, і розчин пластифікатора, перемішати до однорідної маси.
Змастити внутрішню поверхню форми та щит мастилом. Рецепти приготування різні: суміші дизпалива з оліями, рослинними оліями.
Розкласти бетон у форму при вмиканні. вібратор таким чином, щоб його шар був трохи вище площини форми.
При формуванні панелі закласти вздовж довгих країв форми арматуру 8-10 мм завдовжки 195 див.
Зрізати шар бетону металевим куточком довгою прим. 1.5 м, рухаючи його вздовж форми, вирівнюючи його шар у точній відповідності до країв форми (це дуже важливо, тому що можна пробити склопластик виступаючим бетоном).
Зняти форму з бетоном зі столу та поставити її на край щита. Різко перекинувши форму, бавовною вивантажити бетон на щит. Віднести щит із панеллю на склад.
При наборі міцності виробу рясно поливати водою, не допускаючи висихання поверхні.
В окремих випадках, на поверхні бетону можуть виступати волокна «Фібрекса». При необхідності вони легко видаляються відкритим полум’ям паяльної лампи.

Закладаються в панелі як арматуру дротяні конструкції-решітки реально не впливають на міцність виробу, тому що вони не сприймають згинальних навантажень. Застосування «Фібрекс» у поєднанні з поздовжньою арматурою дозволяє значно збільшити міцність бетонних панелей. Виключаються випадки відколів кутів та країв виробів. Знижується трудомісткість виготовлення. Значно знижуються витрати та, відповідно, зростає рентабельність виробництва.